Ολυμπιακοί Αγώνες – Πόλο: Eλλάδα – Ιταλία 6-6

Κρίμα και άδικο για την Εθνική μας, η οποία είχε το προβάδισμα και μπήκε στη τελευταία περίοδο με σκορ 2-6

Ένα τρομερό ματς ανάμεσα σε δύο εξαιρετικές ομάδες είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε το πρωί της Τρίτης (27/07) στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών και η Ιταλία έμειναν στο 6-6 σε ένα ματς που θα μπορούσε εύκολα να είχε καταλήξει στα χέρια της γαλανόλευκης.

Όλοι οι Έλληνες πίστεψαν ότι το παιχνίδι έχει τελειώσει όταν είδαν τους παίκτες του Βλάχου να προηγούνται με 6-2 στο τέλος της τρίτης περιόδου, αλλά η Παγκόσμια πρωταθλήτρια απάντησε με επί μέρους 4-0 στην τελευταία περίοδο για να διαμορφωθεί το τελικό 6-6.

Η Εθνική σίγουρα κρατά την εξαιρετική άμυνα και τις καλές επιλογές στην επίθεση, σίγουρα πρέπει να βελτιωθεί στον παίκτη παραπάνω, ενώ μπορεί να έχει παράπονα για ορισμένα σφυρίγματα των διαιτητών.